Vyhledat

Novinky e-mailem


Friday, 22. November 2024
Svátek má

 

U dětí se porucha imunity projevuje zvýšenou náchylností k infekcím, které bývají opakované, dlouhotrvající, špatně reagující na léčbu, mnohdy s komplikacemi a s netypickým průběhem. Dvakrát častěji bývají postiženi chlapci než dívky. U většiny typů poruchy imunity je nejčastěji postiženým dýchací systém, horní cesty, ale i dolní cesty dýchací, dále se projevují opakované záněty středního ucha a vedlejších dutin nosních, záněty hrtanu.

Jde zejména o dítě ve věku kolem šestého měsíce, kdy ztrácí protilátky od matky a začíná je vyrábět samo po kontaktu s infekcemi z okolí, podobně po nástupu do dětského kolektivu, kde je zvýšený tlak infekčního prostředí na imunitní systém. O opakovaných zánětech horních cest dýchacích mluvíme tehdy, když dítě onemocní více než šestkrát do roka. „U dítěte, u něhož během 3 až 4 měsíců došlo ke 3 až 4 recidivám infektů, je vhodné požádat lékaře o imunologické vyšetření a případně zahájit imunomodulační léčbu. Zásadní je ověření stavu imunity, které velmi často odkryje i spoluúčast alergické choroby na respiračních potížích dítěte, jako jsou chronické rýmy, záněty středouší, hrtanu apod.,“ vysvětluje alergoložka a imunoložka MUDr. Daniela Planerová z Prahy 8.
Sníženou imunitou se v klinickém pojetí označují poruchy imunitního systému, které vedou ke zvýšené náchylnosti k infekcím. V širším pojetí je tzv. imunode6cience jakákoliv porucha v procesu imunitní reakce, odpovědi organismu proti infekcím, ale též zvýšená náchylnost k alergiím, nádorovým chorobám či chorobám autoimunitním, kdy se v organismu tvoří protilátky proti vlastním tkáním organismu.
„U dětí se porucha imunity projevuje zvýšenou náchylností k infekcím, které bývají opakované, dlouhotrvající, špatně reagující na léčbu, mnohdy s komplikacemi a s netypickým průběhem. Mimochodem dvakrát častěji bývají postiženi chlapci než dívky. U většiny typů poruchy imunity je nejčastěji postiženým dýchací systém, horní cesty, ale i dolní cesty dýchací, dále se projevují opakované záněty středního ucha a vedlejších dutin nosních, záněty hrtanu. Naopak infekce postihující pouze horní cesty dýchací nebývají příznakem závažnější poruchy imunity. Prvním projevem poruchy imunity může být reakce na očkování proti tuberkulóze nebo proti virovým onemocněním,“ říká MUDr. Planerová.
Tam, kde je vyloučena vážnější porucha imunity lze podporovat obranyschopnost organismu zejména v jarním apodzimně-zimním období zvýšeným přísunem vitaminů, otužovacím programem (dle rady lékaře je možné se otužovat vzduchem či vodou). V lékárnách lze zakoupit přípravky na zvyšování imunity. „V takovém případě je ale vhodné postupovat na základě imunologického vyšetření, protože jejich podáním lze pak stimulovat jak žádoucí protilátky tak i nežádoucí protilátky namířené proti vlastním tkáním. Proto raději doporučuji enzymoterapii.“ uvádí imunoložka. „Přírodní enzymy obsaženévlécích, jako je Wobenzym, posilují oslabenou imunitu zejména v dětském věku, kdy není ještě plně vyvinuta :Působením komplexu enzymů se docílí příznivého efektu u virových infekcí a u bakteriálních, pokud je nutná terapie antibiotiky, tyto rychleji působí, zkracuje se interval uzdravení i rekonvalescence, a to bez možného negativního působení na organismus možnou tvorbou autoprotilátek.‘
Významným faktorem, který přispívá k poruše sliznic horních cest dýchacích, je kouření v rodině, případně nevhodně používaná antibiotika na banální lehké infekce, která narušují přirozenou bakteriální floru sliznic ive střevním traktu. Nedoléčenými, opakovanými respiračními infekty dochází u určitého procenta dětí, zejména při dědičné dispozici, k vývoji tzv. respirační alergózy. „V tomto případě již onemocnění probíhá bez horeček, kašel se přesouvá spíše do nočních hodin a při ulehnutí, přes den se objevuje pouze při zvýšené pohybové aktivitě dítěte,‘ upozorňuje imunoložka Daniela Planerová. „Se zvýšeným dechovým nárokem se může objeviti tzv. hvízdavé, sípavé dýchání. V tomto případě by si měli rodiče vyžádat vyšetření na odborném pracovišti s vyšetřeními plicních funkcí s vyloučením počínajícího astmatu.‘
MUDr. Daniela Planerová ale upozorňuje, že mnohdy jde jen o opožděné vyzráváni imunitního systému. „Dítě ve školce začne stonat, dochází k opakované stimulaci imunitního systému infekcí a při dostatečné rekonvalescenci se dítě tzv. promoří, dochází postupně k poklesu četnosti infektů i tíže jejich projevů a dítě nastupuje do školy již bez opakovaných zdravotních potíží.‘ Pokud dojde k vyřazení z kolektivu kvůli infekčnosti prostředí, pak je nutno zahájit imunologickou léčbu. Bez cílené terapie se u neléčených pacientů zdravotní potíže v kolektivu školních dětí většinou vracejí a jelikož je školní docházka povinná, dítě absolvuje léčbu na úkor školní docházky, což se zpětně projevuje na zdravotním stavu stresem z dohánění učiva.

Děti a my 2005

autor: vega, vloženo: 10.1.2006, přečteno: 43643x, komentáře: 36, rubrika: Zdraví, vytisknout článek, poslat e-mailem


Komentáře k článku | vložit komentář

záněty u dětí jsou peklo (anonym - 78.102.92.2, 11.7.2010 v 07:30) - odpovědět

Na záněty a celkově imunitu je i pro děti od tří let curenzym - enzymoterapeutický doplněk stravy. Samozřejmě že zánět sám o sobě nevyléčí, ale léčbě napomáhá a preventivně se  dalším zánětům  vyhnete. Je lepší prevence,  než  se dopracovat k chronickému astmatu apod.

Také nás to trápí (anonym - 89.102.116., 13.11.2007 v 23:51) - odpovědět

Laringitida - démon pro rodiče i děti (anonym - 88.146.190., 23.10.2009 v 10:48) - odpovědět

Vážení, laringitida je pěkný svin...o, co Vám budu povídat. Máme 4-letého syna a už jsem brali snad všechny antibiotika, co existujou. Pak jsme nasadili homeopatika Boiron a měli jsme na čtyři měsíce klid. Teď je to tu zpět. Čípky Rectodelt nás nechali aspoň v noci vyspat. Dithiaden to taky trošku na noc zklidnil. Ale léčba k ničemu a nakonec jsme zase skončili na antibiotikách. Doktorka doporučila místo zvlhčovače vzduchu pořídit inhalátor. Dále jsem ještě dostal doporučení na Wobenzym, prý je to bomba, tak zkusíme. Uvidíme, jestli to bude lepší. Hodně štěstí při léčbě.

Také nás to trápí (anonym - 89.102.116., 13.11.2007 v 23:52) - odpovědět

Dobrý den,
objevila jsem tyto stránky čistě náhodou při hledání rad a pomoci pro mou 7-mi letou dcerku. Jak jsem zjistila, je zde téma o snížené imunitě.
Moje dcerka nikdy extra nemarodila, ale má po otci a jeho matce atopický ekzém na plosce nohy. Všechno začalo 24.12.2006, kdy začala hlubokým kašlem a počínající rýmou marodit. První antibiotika (Sumamed) na sebe nenechala dlouho čekat. Vypadalo to v pořádku a tak se vrátila do školky, po týdnu se jí to vrátilo ve dvojnásobku.Příšerná rýma, zánět dutin, průdušky, teploty a zhoršený ekzém. Znovu antibiotika (azitrox). Na 14 dní byl klid, ale pak opět začala pokašlávat a frkat a v mírnějším rozsahu jsme to drželi až do konce dubna. Sice neměla teploty, ale do kolektivu nesměla.Mezitím jsme provedli veškerá alergologická vyšetření, kde nic nezjistili a ani snížená imunita nevyšla. Z lékařského hlediska měla být v pořádku. Květen a červen byli ve znamení klidné rýmy a tak jsme malou pustili do hor na tábor. Přijela s bolestí v krku, opět celá zahleněná a pokašlávala štěkavým kašlem. Opět nasadili antibitoka(sumamed) a od srpna i Broncho-vaxom na imunitu. Klid byl přesně jen v srpnu a září. V polovině října přišla ze školy a byli jsme v tom znovu. Léky jí evidentně nepomohly. Opět dutiny, kašel a únava. Podchytilo se to relativně včas a tak se nám jí podařilo s Biseptolem a Zyrtecem a kapkami nějak vykurýrovat. Ale asi se nám nepovedlo ji z toho dostat úplně, protože už opět týden bojujeme s s rýmou v dutinách a pokašláváním. Bioparox a nasivin-sirup a ani Echinaceový sirup jí nezabraly. Doktorka jí opět dala antibiotika Klacid 250, ale já jí je nedám. Nemá teplotu a je docela živá. Držím jí na Biseptolu, zyrtecu a dávám jí antigrip čaj a tinkturu z lichořeřišnice. Dnes jsem jí koukala i na nohu a ten ekzém jí ošklivě popraskal a loupe se. Něco je špatně a já mám už fakt strach. Jistě chápete, že tato situace je i pro dcerku těžká, nesmí pořádně nic. Miluje pohyb a plavčo a nic nesmí. Dnes jí to lékařka na ORL st

MaJi (anonym - 82.117.136., 12.9.2011 v 17:31) - odpovědět

Dobrý den, můu se zeptat s odstupem času, jak jste na tom? Mám podobný problém se synem...  děkuji Marcela J.

Hlíva (anonym - 90.182.179., 14.3.2017 v 09:59) - odpovědět

Já pro děti na imunitu kupuji Jacka Hlíváka, je to hlíva ústřičná s rakytníkem, tabletky jsou s jahodovou příchutí a moc jim chutnají a jsou vždy šťastné z foukacích fixů jako dárek. 

Hlíva (anonym - 90.182.179., 15.3.2017 v 16:03) - odpovědět

já hodně spoléhám na hlívu ústřičnou, proto dávám synovi jacka Hlíváka-je to hlíva s rakytníkem s jahodovou příchutí. Tabletky jsou cucavé a synovi moc chutnají. 

imunita (anonym - 78.108.104., 27.6.2014 v 15:23) - odpovědět

Já bohužel též mám zkušenosti s laringitidou, syn tím odmalička trpí. Když se nám to stalo poprvé, musím říct, že jsem byla hodně vyděšená, ale postupem času už jsem tak nějak věděla, co dělat, byli jsme vyzbrojeni spoustu radami a tipy, takže se to dalo zvládnout, nicméně i tak jsem neustále spoléhala na to, co všichni říkají, že laringitida nejpozději kolem 5.-6. roku u těch dětí končí, u nás k tomu však nedošlo, syn je teď ve druhé třídě a tahle "mrcha" ho trápí pořád. Už máme doma zvlhčovač, koupili jsme nedávno i inhalátor, který nám v těch nejhorších chvílích pomáhá, plus ty čípky, takže se nám většinou podaří zvládnout to sami, aniž bychom museli na pohotovost. Nicméně imunitu má hodně oslabenou, ve škole hodně chybí, což taky neni dobrý. Dříve jsem mu na imunitu kupovala nějaký gumový cosi, co měly být vitamíny, ale vůbec to nepomáhalo, takže teď dáváme biopron méďu a docela nám to zabírá, nemoc, respektive laringitida (on má totiž vždycky buď "jen" laringitidu nebo to z laringitidy přejde v něco horšího) se objevuje tak 3x-4x do roka, což už je snesitelné. 

laringitida (anonym - 84.242.94.4, 30.1.2006 v 17:52) - odpovědět

U nás marodění začalo v 9měsíci dcery a pokračujme pravidelně každý měsíc rýmou,kašlem a 3krát ročně laringitida.Na alergologii byla negativní na všechno a teď jdeme na imunologii.Abych řekla pravdu obě jsme už tím parádně otrávené.Doufám že z toho vyroste.

Zdravím Vás a držím palce... (anonym - 84.242.95.1, 30.5.2006 v 14:24) - odpovědět

Na chronickou rýmu (anonym - 90.176.233., 30.11.2011 v 10:06) - odpovědět

pomohl mé dceři sprej s mořskou solí Quixx. Dávám ho preventivně. Co začala chodit do školky, byla věčně nastydlá a klasicky týden školky znamenal 14 dní doma, fakt horror. Tak aspoň té rýmy a věčné nudle u nosu jsme se díky Quixxu zbavili.

Imunita (anonym - 78.45.35.16, 30.3.2016 v 18:30) - odpovědět

Já jsem začala dětem pro zlepšení imunity dávat asi před dvěma roky Preventan. A výsledky jsou slušné, jsou o hodně míň nemocné.

A když začne pobolívat v krku, tak nasadím Preventan Quatro a je rychle po problému. 

Laringitida (anonym - 84.244.109., 31.5.2007 v 08:49) - odpovědět

Dobrý den , právě včera jsme se vratili z nemocnice , kde nas v patek prijali s akutni laringitidou.Synovi jsou tri roky.Podle doktora jsme meli jit za dva dny domu , pry klasika.Jenze nam propukly teploty okolo ctyricitek , tak jsem nakonec byli dva dny na kapackach.Kazdy den petkrat na inhalatoru , no hruza.Manzel je astmatik a alergik , ale nastesti se to u syna nepotvrdilo.Zadne leky nam domu nedali pouze kapky na kasel.Je to hrozny pocit nemoci svemu diteti pomoc.Preji vsem brzke uzdraveni.

imunita (anonym - 194.228.165, 5.8.2012 v 14:25) - odpovědět

Dcera byla vždycky zdravá, ale jak nastoupila do školky tak to byla katastrofa. Už jsem nevěděla co s tím, pak mi v lékárně poradili Imunit sirup Donald. Dávám jí to každý den na lžičku, je sladký a chutná jí. Naštěstí to zabralo a díky betaglukanům které obsahuje ji tyto nemoci přešly.

imunita (anonym - 194.228.165, 5.8.2012 v 14:26) - odpovědět

Dcera byla vždycky zdravá, ale jak nastoupila do školky tak to byla katastrofa. Už jsem nevěděla co s tím, pak mi v lékárně poradili Imunit sirup Donald. Dávám jí to každý den na lžičku, je sladký a chutná jí. Naštěstí to zabralo a díky betaglukanům které obsahuje ji tyto nemoci přešly.

Laringitida (anonym - 89.102.202., 6.7.2008 v 17:19) - odpovědět

Dobrý den.Mám 6 měsíčního chlapečka,kterého i v těchto vedrech postihla laringitida.Takže nezáleží jestli je jaro nebo zima.Měl to poprvé a dost mě to vyděsilo.Jen doufám,že se to nebude opakovat příliš často,protože otec je též alergik.Nashledanou

Laringitida (anonym - 88.100.6.3, 9.7.2006 v 22:24) - odpovědět

CHtěl bych se zeptat jestli laringitida muže přijít i v takovýhlech vedrech jako jsou teď.Máme 11-ti měsíční dceru a dostala laringitidu poprvé a dost nás to trápí. Chtěl bych jí pomoct a nevím jak.

(anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:15) - odpovědět

laringitida (anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:15) - odpovědět

akutní zánět hrtanu (anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:33) - odpovědět

Dobrý den,
je mi 20 let a právě v této chvíli ležím doma s laringitidou. Trpím jí od dětství, asi po 6. roku laringitidy ustaly ale oběvila se mi opět před 2 lety a teď nyní.
Projevuje se to stále stejně, stažené hrdlo a silná dušnost, suchý kašel.  Pokaždé musím jet na pohotovst, ale mé zkušenosti s doktory není vůbec dobrá, Většinou nevědí co mi mají předepsat . Dnes v noci, když jsem pohotovost navštívila , mi doktor předepsal pouze antibiotika. Špatně se mi dýchá ještě teď a žádné jiné léky nemám.
V dětství jsem na to dostavala injekci kalciovku a protazin. To většinou zabíralo okamžitě.
Ze všeho nejdůležitější je v případě laringitiy pacienta zklidnit a uklidnit dýchání u otevřeného okna ,na krku zapářkový zábal.Pomáhá také kalcium, které rychleji rozpouští hlen.
Přeji Vám , aby se záchvaty Vašeho dítěte neobjevovaly, hodně zdravi:)

laringitida (anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:33) - odpovědět

Dobrý den,
je mi 20 let a právě v této chvíli ležím doma s laringitidou. Trpím jí od dětství, asi po 6. roku laringitidy ustaly ale oběvila se mi opět před 2 lety a teď nyní.
Projevuje se to stále stejně, stažené hrdlo a silná dušnost, suchý kašel.  Pokaždé musím jet na pohotovst, ale mé zkušenosti s doktory není vůbec dobrá, Většinou nevědí co mi mají předepsat . Dnes v noci, když jsem pohotovost navštívila , mi doktor předepsal pouze antibiotika. Špatně se mi dýchá ještě teď a žádné jiné léky nemám.
V dětství jsem na to dostavala injekci kalciovku a protazin. To většinou zabíralo okamžitě.
Ze všeho nejdůležitější je v případě laringitiy pacienta zklidnit a uklidnit dýchání u otevřeného okna ,na krku zapářkový zábal.Pomáhá také kalcium, které rychleji rozpouští hlen.
Přeji Vám , aby se záchvaty Vašeho dítěte neobjevovaly, hodně zdravi:)

laringitida (anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:34) - odpovědět

Dobrý den,
je mi 20 let a právě v této chvíli ležím doma s laringitidou. Trpím jí od dětství, asi po 6. roku laringitidy ustaly ale oběvila se mi opět před 2 lety a teď nyní.
Projevuje se to stále stejně, stažené hrdlo a silná dušnost, suchý kašel.  Pokaždé musím jet na pohotovst, ale mé zkušenosti s doktory není vůbec dobrá, Většinou nevědí co mi mají předepsat . Dnes v noci, když jsem pohotovost navštívila , mi doktor předepsal pouze antibiotika. Špatně se mi dýchá ještě teď a žádné jiné léky nemám.
V dětství jsem na to dostavala injekci kalciovku a protazin. To většinou zabíralo okamžitě.
Ze všeho nejdůležitější je v případě laringitiy pacienta zklidnit a uklidnit dýchání u otevřeného okna ,na krku zapářkový zábal.Pomáhá také kalcium, které rychleji rozpouští hlen.
Přeji Vám , aby se záchvaty Vašeho dítěte neobjevovaly, hodně zdravi:)

aaa (anonym - 89.102.107., 5.8.2006 v 12:34) - odpovědět

Dobrý den,
je mi 20 let a právě v této chvíli ležím doma s laringitidou. Trpím jí od dětství, asi po 6. roku laringitidy ustaly ale oběvila se mi opět před 2 lety a teď nyní.
Projevuje se to stále stejně, stažené hrdlo a silná dušnost, suchý kašel.  Pokaždé musím jet na pohotovst, ale mé zkušenosti s doktory není vůbec dobrá, Většinou nevědí co mi mají předepsat . Dnes v noci, když jsem pohotovost navštívila , mi doktor předepsal pouze antibiotika. Špatně se mi dýchá ještě teď a žádné jiné léky nemám.
V dětství jsem na to dostavala injekci kalciovku a protazin. To většinou zabíralo okamžitě.
Ze všeho nejdůležitější je v případě laringitiy pacienta zklidnit a uklidnit dýchání u otevřeného okna ,na krku zapářkový zábal.Pomáhá také kalcium, které rychleji rozpouští hlen.
Přeji Vám , aby se záchvaty Vašeho dítěte neobjevovaly, hodně zdravi:)

(anonym - 82.202.40.8, 2.12.2006 v 10:29) - odpovědět

prosim co je zapářkový zábal moje 3leté ditě laringitidou často trpí dáváme rectodelt a protazin a kazdou noc se bojim kdy to přijde hodně při tom pláče homeopatika jsme zkoušeli dlouhodobě taky nic litám s ním po venku ale zlepšení žádné tak se snažím aspon o to co mu v tu kritickou chvíli podat aby se mi neudusil

zapářkový zábal (anonym - 82.99.169.1, 3.1.2007 v 11:38) - odpovědět

Zapářkový zábal (tzv. Priesnitzův zábal) - namočit větší kapesník nebo menší ručník ve studené vodě, přiložit na krk. Pak přiložte igelit ( my používáme potrvinářskou folii) a jako poslednií vrstvu po dětskou plenu. Po cca 30 minutách je potřeba kapesník či ručník znovu namočit ve vodě.

(anonym - 82.202.40.8, 10.1.2007 v 21:00) - odpovědět

dekuju za odpoved

Laringitida--zánět hrtanu (anonym - 90.176.32.3, 5.2.2007 v 21:09) - odpovědět

Má dvouletá dcera jí má poprvé, dostali jsme Rectodelt 100-davá se večer a Sinecod kapky- 3 krát deně po 15 kapkách, proti kašli   pak se musí doma větrat a na topení dát mokré prostěradlo, které bylo namočené ve vodě se solí, a nedávat pít nic teplého

 

(anonym - 82.202.40.8, 14.2.2007 v 10:39) - odpovědět

TED TESTUJEME SOLNOU DYMKU KDYZ HO V NOCI LARINGITIDA CHYTNE NEBO UZ MAM VECER PODEZRENI DAM MU DYCHAT PUSOBI TO TAM KDE PRESNE MA A NEZ ZABERE PROTAZIN A RECTODELT O DOST SE TO DYCHANI ZLEPSUJE JA TO DOPORUCUJU

Solná dýmka (anonym - 213.29.160., 6.12.2007 v 13:31) - odpovědět

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je to ta solná dýmka a jak se používá, kde je k sehnání atd. Syn (2 roky), trpívá na suchý dráždivý kašel. Poprvé se mu laringitida objevila kolem půl roku - ale připisovali jsme to zubům. Pak postupně vždy s každým zoubkem se to opakovalo. Nyní jsou všechny zuby jeho věku dávno venku a je to tu zas. Přes den to jde, ale v noci má opravdu člověk strach, jestli se neudusí. Trochu se to lepší se zvlhčovačkou vzduchu, naní zvažujeme koupit čističku vzduchu. Zapářkový zábal - amok při přikládání na krk - takže zhoršení breku a následně opět suchý dávivý kašel. Proto by mě zajímala ta solná dýmka, prosím odpovězte. Díky moc.

 

Snad pomohu (anonym - 217.197.156, 13.11.2008 v 22:39) - odpovědět

Neznám sice výraz "solná dýmka" nicméně s Laringytidou žijeme už 4 roky. Naše dcerka ji trpí asi 4x do roka. Dne js ji 6 let. A leto zatim ani jednou. Částečně je to věkem, ale kombinací péče a lečiv. Abych se vrátil k tématu: Předpokládám že je to funkčně stejná záležitost jako vyvíječ studené páry plněný roztokem solí. V našem případě Vincentkou která je na soli a minerály velmi bohatá. A faktem je že se nám velmi osvědčila. V přípádě počínajícího zánětu horních cest dýchacích inhalovat několikrát denně po 5-10 minutách. Velmi se nám též osvědčil přípravek Imunoglukan jako prevence (podáváme cca 9 měsíců zatím žádný záchvat !! Rectogelt 100mg pouze v akutních případech. Pokud už znáte průběh a víte už v začátku že dojde na záchvat se štěkavým kašlem (lze poznat na změně hlasu, jelikož první začnou napuchat hlasivky) podejte ihned Rectogelt. Předejdete tak masivnímu záchvatu. Ale pozor !!! Rectogelt 100mg podávejte pouze je li to nezbytné !!!! má nežádoucí účinky. Někomu zabíra i slabší antihistaminikum (Zirtec, Zodac, Fenistil, apd.).
A na závěr to nejdůležitější. Otužovat,otužovat, otužovat !!!  Přeji vám i ostatním rodičům kidné noci bez Laringitis. Triffid

Solná dýmka (anonym - 217.197.156, 13.11.2008 v 22:40) - odpovědět

Neznám sice výraz "solná dýmka" nicméně s Laringytidou žijeme už 4 roky. Naše dcerka ji trpí asi 4x do roka. Dne js ji 6 let. A leto zatim ani jednou. Částečně je to věkem, ale kombinací péče a lečiv. Abych se vrátil k tématu: Předpokládám že je to funkčně stejná záležitost jako vyvíječ studené páry plněný roztokem solí. V našem případě Vincentkou která je na soli a minerály velmi bohatá. A faktem je že se nám velmi osvědčila. V přípádě počínajícího zánětu horních cest dýchacích inhalovat několikrát denně po 5-10 minutách. Velmi se nám též osvědčil přípravek Imunoglukan jako prevence (podáváme cca 9 měsíců zatím žádný záchvat !! Rectogelt 100mg pouze v akutních případech. Pokud už znáte průběh a víte už v začátku že dojde na záchvat se štěkavým kašlem (lze poznat na změně hlasu, jelikož první začnou napuchat hlasivky) podejte ihned Rectogelt. Předejdete tak masivnímu záchvatu. Ale pozor !!! Rectogelt 100mg podávejte pouze je li to nezbytné !!!! má nežádoucí účinky. Někomu zabíra i slabší antihistaminikum (Zirtec, Zodac, Fenistil, apd.).
A na závěr to nejdůležitější. Otužovat,otužovat, otužovat !!!  Přeji vám i ostatním rodičům kidné noci bez Laringitis. Triffid

aaa (anonym - 217.197.156, 13.11.2008 v 22:40) - odpovědět

Neznám sice výraz "solná dýmka" nicméně s Laringytidou žijeme už 4 roky. Naše dcerka ji trpí asi 4x do roka. Dne js ji 6 let. A leto zatim ani jednou. Částečně je to věkem, ale kombinací péče a lečiv. Abych se vrátil k tématu: Předpokládám že je to funkčně stejná záležitost jako vyvíječ studené páry plněný roztokem solí. V našem případě Vincentkou která je na soli a minerály velmi bohatá. A faktem je že se nám velmi osvědčila. V přípádě počínajícího zánětu horních cest dýchacích inhalovat několikrát denně po 5-10 minutách. Velmi se nám též osvědčil přípravek Imunoglukan jako prevence (podáváme cca 9 měsíců zatím žádný záchvat !! Rectogelt 100mg pouze v akutních případech. Pokud už znáte průběh a víte už v začátku že dojde na záchvat se štěkavým kašlem (lze poznat na změně hlasu, jelikož první začnou napuchat hlasivky) podejte ihned Rectogelt. Předejdete tak masivnímu záchvatu. Ale pozor !!! Rectogelt 100mg podávejte pouze je li to nezbytné !!!! má nežádoucí účinky. Někomu zabíra i slabší antihistaminikum (Zirtec, Zodac, Fenistil, apd.).
A na závěr to nejdůležitější. Otužovat,otužovat, otužovat !!!  Přeji vám i ostatním rodičům kidné noci bez Laringitis. Triffid

(anonym - 217.197.156, 13.11.2008 v 22:40) - odpovědět

Neznám sice výraz "solná dýmka" nicméně s Laringytidou žijeme už 4 roky. Naše dcerka ji trpí asi 4x do roka. Dne js ji 6 let. A leto zatim ani jednou. Částečně je to věkem, ale kombinací péče a lečiv. Abych se vrátil k tématu: Předpokládám že je to funkčně stejná záležitost jako vyvíječ studené páry plněný roztokem solí. V našem případě Vincentkou která je na soli a minerály velmi bohatá. A faktem je že se nám velmi osvědčila. V přípádě počínajícího zánětu horních cest dýchacích inhalovat několikrát denně po 5-10 minutách. Velmi se nám též osvědčil přípravek Imunoglukan jako prevence (podáváme cca 9 měsíců zatím žádný záchvat !! Rectogelt 100mg pouze v akutních případech. Pokud už znáte průběh a víte už v začátku že dojde na záchvat se štěkavým kašlem (lze poznat na změně hlasu, jelikož první začnou napuchat hlasivky) podejte ihned Rectogelt. Předejdete tak masivnímu záchvatu. Ale pozor !!! Rectogelt 100mg podávejte pouze je li to nezbytné !!!! má nežádoucí účinky. Někomu zabíra i slabší antihistaminikum (Zirtec, Zodac, Fenistil, apd.).
A na závěr to nejdůležitější. Otužovat,otužovat, otužovat !!!  Přeji vám i ostatním rodičům kidné noci bez Laringitis. Triffid

laringitida (anonym - 89.102.93.8, 3.12.2007 v 13:16) - odpovědět

aaa (anonym - 89.102.93.8, 3.12.2007 v 13:19) - odpovědět

muj 6 letý syn měl laringitidu ted poprvý.v čekárně se mi začal dusit,dala mu doktorka čípek a než dojela sanitka za hodinu apůl,se mu ulevilo.nakonec mi dala mukosolvan,calcium,dithiaden a jeden čípek,kdyby se mu dušnost opakovala.

a (anonym - 89.102.93.8, 3.12.2007 v 13:20) - odpovědět

poslala nas domů.už je mu líp.

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969