Vyhledat

Novinky e-mailem


Wednesday, 19. June 2024
Svátek má

 

Vše o alergii (11)

První pomoc u dětí (3)

Křeče, neboli záchvaty, které vznikají u malých dětí při vysokých horečkách kolem 39 stupňů Celsia a víc (proto se nazývají febrilní), jsou způsobeny menší stabilitou dětského nervového systému.

autor: vega, vloženo: 11.8.2005, přečteno: 58812x, komentáře: 30, rubrika: Zdraví

Je obranný reflex, který pomáhá udržovat průchodnost dýchacích cest. Kromě odstraňování nežádoucích těles provází kašel také řadu onemocnění, např. záněty horních dýchacích cest či plic.

autor: vega, vloženo: 11.8.2005, přečteno: 4467x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Hlavní příčinou a spouštěcím mechanismem celiakie je reakce organismu na lepek - bílkovinu obilovin (tzv. prolaminy, u pšenice se jmenuje glutengliadin), která je odolná ke štěpení kyselinou solnou žaludku i enzymy slinivky břišní. Reakce mezi bílou krvinkou s HLA DQ2 nebo 8 na membráně a gliadinem spustí zánětlivou reakci, podobnou jiným chorobám autoimunity (například revmatickému onemocnění, autoimunnímu zánětu štítné žlázy, autoimunní neplodnosti atd.). Tato reakce se spouští do několika hodin po kontaktu s lepkem a postupně vede, probíhajícím zánětem k ničení střevních buněk, jejichž hlavním smyslem je vstřebávání živin.

autor: vega, vloženo: 27.7.2005, přečteno: 6014x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Lidské tělo obsahuje velké množství vody. Tělo dospělého člověka je více než z jedné poloviny tvořeno vodou, u dětí jsou to více než dvě třetiny. Voda je životně důležitá jako hlavní složka krve, umožňuje transport stavebních látek a energie k buňkám. Má-li tělo nedostatek tekutin, snaží se ledviny vodou šetřit. Následkem toho je pak jejich nedostatečná funkce.

autor: vega, vloženo: 27.7.2005, přečteno: 3920x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Každé dítě snadno utrpí úraz, protože touha objevovat a experimentovat daleko přesahuje rozumové úvahy a předvídavost dítěte. S každou novou dovedností, kterou dítě ovládne, se také zvyšuje nebezpečí, které mu hrozí. Ve velmi útlém věku se dítě naučí převracet z bříška na záda a naopak.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 3612x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Nemocné dítě nemusí mít vždy konkrétní příznaky nemoci, přesto však poznáte, že s ním není něco v pořádku. Nejčastějšími příznaky v počátečním stádiu nemoci je zvýšená teplota, pláč či podrážděnost, zvracení nebo průjem, vyrážka, zarudlý krk, zduřelé žlázy, bolesti břicha, dítě se chová jinak než obvykle, odmítá jíst, je unavené, rozladěné, vyžaduje větší pozornost. Platí pravidlo, že čím je dítě mladší, tím dřív by je měl lékař prohlédnout.

autor: vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 7038x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Onemocnění horních cest dýchacích

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 4443x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví

Od zavedení očkování jsou tyto nemoci mnohem vzácnější. Když dítě některou z nich prodělá, budemít proti ní obranné látky pravděpodobně do konce života. Protože většinu onemocnění způsobují viry, nepoužívají se na jejich léčbu žádné léky. U běžných dětských nakažlivých nemocí( proti nimž se neočkuje ) bývá průběh onemocnění mírný a dítě se obvykle velmi rychle zotaví. Informujte o nemoci rodiče dětí, které vaše dítě mohlo nakazit.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 65535x, komentáře: 23, rubrika: Zdraví

Je jedním z nejčastějších alergických kožních projevů v dětském věku. Jedná se o dědičné onemocnění a u rodičůje většinou některý projev alergie. Pokud má, nebo někdy měl jeden z rodičů atopický ekzém, astma nebo sennou rýmu, je pravděpodobnost, že dítě onemocní ekzémem 60 %. Jestliže jsou alergici oba rodiče, zvyšuje se pravděpodobnost na 80 %.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 4758x, komentáře: 1, rubrika: Zdraví

BOLESTI BŘICHA Jedná se opět o velmi obecný příznak, který může být projevem mnoha nemocí - zánětu střev a žaludku, infekce močových cest, či jako projev únavy celého organismu. Může se jednat o psychogenní bolesti, když se dítě něčeho bojí, je nejisté.

autor: Vega, vloženo: 4.7.2005, přečteno: 9619x, komentáře: 0, rubrika: Zdraví


záznamy 31-40 (44)
<- | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ->

(c)2004-2007 MIMINET.CZ - Všechna práva vyhrazena -  ISSN 1214-9969