Vše o alergii (11)
Očkování chrání dítě před těžkými nakažlivými onemocněními. Při očkování se do těla dostává očkovací látka, vakcína, která obsahuje oslabené nebo mrtvé zárodky dané nemoci. Nevyvolá nemoc, ale přinutí organismus vytvořit protilátky, které ho v budoucnu před touto nemocí ochrání. Každý lék, který je účinný, má i nežádoucí nebo vedlejší účinky na organizmus. Stejně je tornu i s očkovacími látkami. Mohou vyvolat přechodné reakce, místní i celkové, připomínající nemoc.
Patří mezi geneticky podmíněná onemocnění. Častěji se objevuje tam, kde byl již zaznamenán rodinný výskyt ( rodiče dítěte, sourozenci ) následných onemocnění jako astmatu, alergické rýmy, alergického zánětu spojivek, kopřivky, potravinové alergie apod.
Máte zvýšenou teplotu o chcete se rychle uzdravit ? Nesahejte hned po lécích. Podle nejnovějších lékařských výzkumů totiž prodlužují dobu nutnou k vyléčení. Léky na horečku by tedy na řadu měly přijít až ve chvíli, kdy se teploměr vyšplhá nad 38,5 stupňů Celsia. ní to logicky. Horečka je prostě hlavní zbraň organismu, se kterou bojuje proti infekci. Pokud ji rychle snížíte některým z antipyretik (tak lékaři nazývají skupinu léků na snižování teploty), organismus svou hlavní zbraň ztrácí.
Nejčastěji zánět středního ucha postihuje děti do osmi let. Problém je v Eustachově trubici, spojující zadní část nosu a hrdla se středním uchem. Eustachova trubice otéká a ucpává se pokaždé, když přijde nachlazení, infekce dutin nebo záchvat alergie. Jak se bakteriální nebo virová infekce šíří směrem vzhůru Eustachovou trubicí, dochází k zánětu tkání ve středním uchu, které začnou vytvářet tekutinu a někdy hnis. Výměšky nemohou odtékat, protože je Eustachova trubice zánětem nebo zvětšenou nosní mandlí zablokována. Tlak na ušní bubínek tak dítěti působí bolest.
Rýmu, která nachlazení doprovází, způsobují viry přenášené kapénkovou infekcí a nemocní tak šíří nákazu do okolního prostředí především kýcháním a kašláním. Léčba spočívá hlavně ve zlepšení omezeného dýchání nosem. Takovouto možnost poskytují volně prodejné léky, které snižují otok sliznic. K boji s infekcí se doporučuje užívat také přírodní prostředky podporující imunitu, jako je odvar z lipového květu. Důležitý je dostatečný přísun ovoce a zároveň absolutní zákaz potravin a nápojů podporujících tvorbu hlenu, jako jsou mléčné výrobky u dětí, rafinované uhlohydráty a alkohol u dospělých.
Nejčastěji zánět středního ucha postihuje děti do osmi let. Problém je v Eustachově trubici, spojující zadní část nosu a hrdla se středním uchem. Eustachova trubice otéká a ucpává se pokaždé, když přijde nachlazení, infekce dutin nebo záchvat alergie. Jak se bakteriální nebo ‘virová infekce šíří směrem vzhůru Eustachovou trubicí, dochází k zánětu tkání ve středním uchu, které začnou vytvářet tekutinu a někdy hnis. Výměšky nemohou odtékat, protože je Eustachova trubice zánětem nebo zvětšenou nosní mandlí zablokována. Tlak na ušní bubínek tak dítěti působí bolest.
Všichni novorozenci jsou modroocí. Příčinou je nedostatek pigmentu. Do 4. měsíce se oči zabarví.